Nowe wiadomości żużlowe

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
gordon

Re: Nowe wiadomości żużlowe

Postautor: gordon » 23 wrz 2015, 13:30

http://www.espeedway.pl/news,wojna_hamp ... 57,12.html

Różowa koszula to ze wszystkimi jest rozliczony co to złotówki na bank.
Més que un club.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Postautor: Greg-Tarnów » 23 wrz 2015, 13:39

gordon pisze:http://www.espeedway.pl/news,wojna_hampela_z_falubazem_skonczy_sie_w_trybunale,79157,12.html

Różowa koszula to ze wszystkimi jest rozliczony co to złotówki na bank.

Idą wybory Dowhan musi się jakoś reklamować.

Pozdrawiam

Tomasz

Postautor: Tomasz » 24 wrz 2015, 15:50

Ta sytuacja pokazuje dziennikarską rzetelność na sssyyyfffaaaccchhhh. Tam jest filtr na wszelkie niewygodne informacje.

Szakuł

Postautor: Szakuł » 27 wrz 2015, 17:39

Zawody z KS Toruń są ostatnimi w tym roku zawodami żużlowymi na stadionie w Tarnowie, czy będzie coś jeszcze organizowane w październiku ?? Z góry dzięki za informację :)

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 27 wrz 2015, 20:15

Przed sezonem coś było mówione, że Janek miał swoje 15-lecie startów robić ale sprawa ucichła w trakcie sezonu.

Awatar użytkownika
Szotek

Postautor: Szotek » 02 paź 2015, 21:15

Darcy Ward bez żadnej pomocy siedzi na wózku inwalidzkim i się nim porusza. Wykonuje naturalne ruchy obiema rękami. Niech walczy dalej!

Misiek.

Postautor: Misiek. » 30 paź 2015, 11:38

No to mamy 4 Polaków w GP :D Przyznano Dzikusy :D
http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/556969 ... grand-prix

Awatar użytkownika
bio

Postautor: bio » 12 lis 2015, 23:07

Lublin i Rawicz nie pojadą. Na tę chwilę mamy 18 drużyn, które pojadą w ligach. Kolejny może być Rszeszów ...Nieuniknione jest to, że beda to tylko dwie ligi.
A nie tak dawno było 25 czynnych ośrodków. 8 w ekstra, 8 w pierwszej i 7 w drugiej lidze.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów

Postautor: Greg-Tarnów » 12 lis 2015, 23:17

Kluby ledwo zipią albo jadą na kredytach,sypie się ten nasz Polski żużel.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kibic UT

Postautor: Kibic UT » 13 lis 2015, 17:36

Kolejny ośrodek żużlowy nad przepaścią, cały czas ekstraliga im się odbija czkawką.
http://www.espeedway.pl/news,kolejne_mi ... 75,12.html
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Peter Kildemand

Postautor: Peter Kildemand » 13 lis 2015, 18:34

Greg-Tarnów pisze:Kluby ledwo zipią albo jadą na kredytach,sypie się ten nasz Polski żużel.

Pozdrawiam

I bardzo dobrze. W ES największe gwiazdy mają za punkt 1800-2000 i w Allsvenskan 300 - 500 zł. Skoro tam jeżdzą za takie pieniądze to i niedługo w Polsce to będzie standardem. A jak nie ? to zawsze moga nie jeździć w Polsce. Ciekawe ilu z nich powie sobie '' pierdole to nie chce już jeździć w Polsce za takie pieniądze '' .

Awatar użytkownika
bio

Postautor: bio » 14 lis 2015, 9:23

Grisza tak powie ;)

baks75

Postautor: baks75 » 17 lis 2015, 20:20

http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/560886 ... a-w-anglii
mloda jaskolka zaliczyla upadek w UK.

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 17 lis 2015, 22:58

baks75 pisze:mloda jaskolka zaliczyla upadek w UK.

O ile młody to tak, ale żeby Jaskółka, to jest wiele wątpliwości po wywiadzie z Jego ojcem Sebastianem Borczuchem.

- Zapytam więc wprost. Na ile realne jest podpisanie kontraktu w Tarnowie, gdzie jak wiemy, Eryk stawiał swoje pierwsze kroki w żużlu?
- Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dużo czynników ma na to wpływ i one wszystkie muszą zgrać się w jedną całość, aby było to możliwe.

I jeszcze taki tekst taty Eryka.
Oczywiście bardzo chcemy, żeby Eryk startował w polskiej lidze. Myślę, że to bez znaczenia, w której lidze miałby jeździć. Najważniejsza jest możliwość regularnych startów i rozwoju

A ponadto, Eryk nie ma polskiej licencji, a jako obcokrajowiec nie ma na ten moment żadnych szans na regularny start w polskiej lidze.

Merqiu

Postautor: Merqiu » 16 gru 2015, 17:57

Ktoś się rejestrował na tym nowym http://www.speedwaymanager.pl? Czy to oddaje specyfikę prowadzenia klubu żużlowego i czy jest darmowe? Podsumowując, czy warto w ogóle się w tej grze zarejestrować?

scaredy20

Postautor: scaredy20 » 16 gru 2015, 18:41

Tak ja . Jest darmowe i z tego co mi wiadomo to tak oddaje rzeczywistość . Jednak póki co do 21 grudnia za wiele się nie dzieje bo na razie twórcy chcą określić ile osób jest chętnych. (jak podzielić ligi zawody itp itd)

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 29 gru 2015, 15:00

Kluby zostaną podzielone na dwie grupy.

Pierwsza grupa:
Stal Rzeszów
Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź
Polonia Piła
Kolejarz Rawicz
Hawi Racing Opole

Druga grupa:
Lokomotiv Daugavpils
Wybrzeże Gdańsk
Speedway Wanda Kraków
Włókniarz Częstochowa
KSM Krosno

Ja nie wiem, dlaczego takie spotkanie zorganizowano zaraz po świętach, gdzie napełnione brzuchy obżarstwem świątecznym chciałyby upuścić trochę gazów, ale wśród ludzi na takim spotkaniu nie wypada tego robić, no i te gazy unoszą się do góry stąd te posrane pomysły.
I nie chodzi mi o sam podział na 2 grupy, tylko jak to wygląda z punktu geograficznego, gdzie koszty przejazdu na spotkania zabiją finansowo te biedne drugoligowe kluby.

Przykład - nie za bogate Krosno, Kraków do Daugavpils, gdzie o wiele bliżej miałaby Bydgoszcz czy też Piła, a nawet Łódź.
No co, nie posrane pomysły?

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 30 gru 2015, 9:58

Odpadnie pewnie jeszcze Rzeszów i skąd oni wzięli Rawicz, który otwarcie mówił, że nie są zainteresowani jazdą w lidze. Poza tym I grupa zdecydowanie łatwiejsza w II Daugavpils, Gdańsk i Częstochowa. Ciekawe ile klubów zostanie po sezonie 2016.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 30 gru 2015, 10:28

Grupy są ok. Zapewne rozstawiono ekipy według notowań z poprzedniego sezonu. Pytanie nasuwa mi się jednak jedno:

Czy to ma sens ? Między ośrodkami jak Rawicz, Opole, Krosno, a Daugavpils, Łódź, Kraków są lata świetlne. Nie wyobrażam sobie meczy, kiedy po jednej stronie jadą Lindgren, Lebiediev, Kylmeakorpi, a po drugiej Świst, Dolny, Thomsen i Rasmus Jensen... Kogo to będzie interesować ?

Łączenie obu lig, które dzieli wielka różnica poziomów może okazać się totalnym niewypałem. Dla pobudzenia wyobraźni, wystarczy sobie sprawdzić zestawienia składów z poprzedniego sezonu, aby uzmysłowić sobie jak wielka jest różnica. Czy ktoś wyobraża sobie jak wyglądałby mecz takiego Krosna z Dauga, albo Rawicza z Ostrowem ?

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
WaluS

Postautor: WaluS » 06 sty 2016, 13:15

Skład naszej Unii zamknięty, to może coś z innej beczki, gdzie posłużę się linkiem.
http://espeedway.pl/news,speedway_best_ ... 2,286.html

Ciekawy jestem, czy GA nie połasiła by się na wystawienie swojego teamu.
Janusz, Duńczycy, Krystian - myślę że byliby w stanie nawiązać walkę o czołowe lokaty.
A jeżeli nawet nie walczyliby o czołówkę klasyfikacji, to logo GA byłoby eksponowane na turniejach transmitowanych na cały świat przez Eurosport.

Awatar użytkownika
savage
Moderator

Postautor: savage » 06 sty 2016, 14:29

Ciekawe rozwiązanie. Pytanie tylko jak to dograć w przypadku zawodników, którzy byliby bardzo atrakcyjni dla turnieju, ale mają paru znaczących sponsorów ?! Przykładowo - SPAR mógłby zrobić team Dudek & Protasiewicz, tylko co na to Pentel (Pepe) i Boll (Dudek) ?

Pozdrawiam
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Szotek

Postautor: Szotek » 06 sty 2016, 14:47

Teraz np. bracia Pawliccy dołączyli do stajni Red Bulla, więc już nie będą paradowali w czapeczkach NICE, a z tego artykułu wynika, że byliby reprezentantami NICE w SBPC.
Fajny pomysł w sumie, jednak ten układ co był też się dobrze sprawdzał.
Jest to ciekawa opcja reklamowa dla sponsorów, w tym nawet i GA. Jednak nie wiem czy taki skład jak wyżej opisuje WaluS, byłby na tyle mocny, aby dobrze/znacząco pokazać się w walce z innymi parami.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 15:22 przez Szotek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konri

Postautor: konri » 06 sty 2016, 14:54

Boll, Red Bull, Monster, Nice i w zasadzie nie ma takich mocno charakterystycznych firm dla żużla dlatego myślę, że GrupaAzoty Team może w wchodzić w grę dodadzą 6 firmę plus reprezentacja narodowa z kraju, gdzie turniej będzie rozgrywany. W każdym razie ciekawy pomysł dla przyciągnięcia sponsorów do żużla.

Awatar użytkownika
BoSco

Postautor: BoSco » 01 lut 2016, 12:43

GA nadal ma umowę z Markiem Cieślakiem?
Pytam bo Pan Marek jest Dziś w Tranowie i aż razi jego samochód wyklejony logo GA
Ze sportowym pozdrowieniem!

Awatar użytkownika
Kibic Tarnów

Postautor: Kibic Tarnów » 01 lut 2016, 15:54

BoSco pisze:GA nadal ma umowę z Markiem Cieślakiem?
Pytam bo Pan Marek jest Dziś w Tranowie i aż razi jego samochód wyklejony logo GA

Z tego co mi wiadomo to umowa została rozwiązana po sezonie 2015. Wszystko było spowodowane tym, że Marek chciał iść do Zielonej Góry, a GA nie chciała, aby tam "latał" z ich logo. A że przytrafiła się Markowi akcja z piwem i Wodniczakiem to mogli tą umowę spokojnie zerwać ;)