Obrazek

Stadion Unii Tarnów

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Kibic UT »

Krisu 1985 pisze: 19 cze 2019, 14:05 https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/828 ... i-wrazenie
A my co ze swoimi planami stadionowymi?Tną niby koszty gdzie się da stadion na ledwie 10tysiecy A i tak pewnie braknie kasy :evil:
W Tarnowie nie ma władzy tylko szkodnicy za to obecny prezydent pójdzie jak znowu kod będzie strajkował hahahaha
W Lublinie prezydent jest z platformy obywatelskiej ale jakoś potrafi się dogadać z obecna parta rzadzaca i stadion będa mieć u nas dalej nic.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Stadion Unii Tarnów

Post autor: ziggy »

Kibic UT pisze: 19 cze 2019, 16:09
Krisu 1985 pisze: 19 cze 2019, 14:05 https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/828 ... i-wrazenie
A my co ze swoimi planami stadionowymi?Tną niby koszty gdzie się da stadion na ledwie 10tysiecy A i tak pewnie braknie kasy :evil:
W Tarnowie nie ma władzy tylko szkodnicy za to obecny prezydent pójdzie jak znowu kod będzie strajkował hahahaha
W Lublinie prezydent jest z platformy obywatelskiej ale jakoś potrafi się dogadać z obecna parta rzadzaca i stadion będa mieć u nas dalej nic.
.I to mnie wkurwia najbardziej że wybraliśmy idiotę na prezydenta.PIS pewnie wygra następne wybory a ten głupek będzie dalej strajkował z KOD ziarzami. Jako prezydent ma dbać o interes miasta.W Częstochowie prezydentem jest SLD owiec nie wiem kto jest prezydentem Szczecina ale wszyscy oni uzyskali wsparcie państwa lub ministerstwa sportu dla budowy nowych stadionów.Mieliśmy pod zaborami prezydenta Tertila który nie strajkował przeciw cesarzowi Franciszkowi Józefowi i zbudował m.in.dworzec,tramwaje ,elektrownie ,wodociągi i szkolę Czackiego.Gdy w 1914 Tarnów został ewakuowany on i 6 radnych pozostało aby ratować co się da i negocjować z Rosjanami przez co był potem przez tych co zwiali oskarżany o kolaborację.I to on zebrał radę miasta i rankiem 31 października 1918 roku Tarnów ogłosił pierwszym wolnym miastem w tworzącym się państwie polskim.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Kibic UT »

ziggy pisze: 19 cze 2019, 20:51 .I to mnie wkurwia najbardziej że wybraliśmy idiotę na prezydenta.PIS pewnie wygra następne wybory a ten głupek będzie dalej strajkował z KOD ziarzami. Jako prezydent ma dbać o interes miasta.W Częstochowie prezydentem jest SLD owiec nie wiem kto jest prezydentem Szczecina ale wszyscy oni uzyskali wsparcie państwa lub ministerstwa sportu dla budowy nowych stadionów.Mieliśmy pod zaborami prezydenta Tertila który nie strajkował przeciw cesarzowi Franciszkowi Józefowi i zbudował m.in.dworzec,tramwaje ,elektrownie ,wodociągi i szkolę Czackiego.Gdy 1914 Tarnów został ewakuowany on i 6 radnych pozostało aby ratować co się da i negocjować z Rosjanami przez co był potem przez tych co zwiali oskarżany o kolaborację.I to on zebrał radę miasta i rankiem 31 października 1918 roku Tarnów ogłosił pierwszym wolnym miastem w tworzącym się państwie polskim.
Nie mam możliwości głosować bo gdzie indziej jestem zameldowany,faktem jest że Tarnowianie inteligencja nie grzesza wybrali szkodnika widocznie im to pasuje,więc w mieście będzie tylko gorzej taki ch*** jak zobaczymy stadion.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3717
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Greg-Tarnów »

ziggy przynależność nie jest istotna bo wszystkie partie to śmietnik.Bycie prezydentem to dbanie o interesy mieszkańców i miasta.
A wąsaty roman strajkuje z kodziarzami i mówi że Tarnów się rozwija że są nowe inwestycje.Ja bym go wypunktował w pięć minut.
Nie zrobił nic a pobiera nie małą pensje darmozjad.To samo radni i ci zastępcy Romana.Trzech wiceprezydentów Tarnowa ale biurokracja.
Rojek katol chodził z monstrancją,Riczi brał łapówki a wąsaty roman został wybrany na drugą kadencję żeby sobie dociągnąć do emerytury.Ale przecież sam się nie wybrał.
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Stadion Unii Tarnów

Post autor: ziggy »

Pod wpływem emocji przywołałem prezydenta Tertila ale ma pan panie Ciepiela przykład swego ojca.Ten zacny człek był mistrzem szewskim i miał sklep z butami przy ul.Targowej naprzeciw ówczesnych plant.Tam w latach 60 tych kupiłem swoje pierwsze bitelsówki.Krótko mówiąc dzięki temu że jako zwalczany prywaciarz potrafił się dogadać z komuchami, zbudował dom przy zbiegu ulic S i P i wysłał pana na studia do Krakowa.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 22:19 przez ziggy, łącznie zmieniany 2 razy.

rufai
Posty: 588
Rejestracja: 25 lip 2009, 12:08
Lokalizacja: Tarnów

Stadion Unii Tarnów

Post autor: rufai »

ziggy pisze: 19 cze 2019, 21:59 Pod wpływem emocji przywołałem prezydenta Tertila ale ma pan panie Ciepiela przykład swego ojca.Ten zacny człek był mistrzem szewskim i miał sklep z butami przy ul.Targowej naprzeciw ówczesnych plant.Tam w latach 60 tych kupiłem swoje pierwsze bitelsówki.Krótko mówiąc dzięki temu że potrafił się dogadać z komuchami zbudował dom przy zbiegu ulic S i P i wysłał pana na studia do Krakowa.
Myślisz że ciepiela to czyta ? on ma wyjebane na wszystko przelew za "przepracowany" miesiąc ma być reszta jest nieistotna niestety :(

wraziewu
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2018, 8:27

Stadion Unii Tarnów

Post autor: wraziewu »

a ja tam lubię ten nasz stadion i nie wyobrażam sobie żadnego innego....ehhh ile wspomnień

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Stadion Unii Tarnów

Post autor: fan ut »

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/83099 ... zie-centru W Lublinie się da zrobić a w Tarnowie nasze oszołomy mają problem . U nas się mówi o stadionie od chyba trzech lat w Lublinie od roku u nas przetarg może na jesień w Lublinie w ciągu 7dni da się . U nas stadion na 9-10tyś u nich od 15-20tyśkibiców myślą przyszłościowo a nie aby dziś ręce opadają co się w tym mieście dzieje :(

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Stadion Unii Tarnów

Post autor: fan ut »

https://www.speedwaynews.pl/aktualnosci ... -przetargu Ale to wszystko flegmatycznie robią, zamiast ruszyć wcześniej tak jak w innych miastach działają wiadomo przecież to Tarnów :/

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3267
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Yoda »

Cały stadion będzie miał 9600 miejsc siedzących i 2000 miejsc stojących - To chyba jaki żart. Moim zdaniem min. to 13000 a nie jakies małe prowizoryczne gówno. Przecież przy nowym stadionie (o odpowiedniej pojemności) jest szansa na zawody rangi europy/śwata a nie max turniej brązowego kasku :)
Szkoda :(

KoNiK
Posty: 2074
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:09
Lokalizacja: Tarnów

Stadion Unii Tarnów

Post autor: KoNiK »

Tutaj miasto na rok dla sekcji daje 36 tysięcy zł a Ty chcesz imprezy międzynarodowe które kosztują kilka baniek :D

pit22
Posty: 138
Rejestracja: 25 lip 2009, 10:23
Lokalizacja: Tarnów

Stadion Unii Tarnów

Post autor: pit22 »

Yoda pisze: 01 sie 2019, 12:35 Cały stadion będzie miał 9600 miejsc siedzących i 2000 miejsc stojących - To chyba jaki żart.
Yoda spokojnie przecież żadnej modernizacji nie będzie, to tylko kolejny prowizoryczny termin pojawiający się zawsze gdy zaczyna być głośno o braku stadionu w Tarnowie. Dzięki temu ludzie z magistratu mogą w razie czego udawać, że coś w tym kierunku robią. Jednocześnie odsuwając ewentualny termin przetargu w przyszłość.

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Stadion Unii Tarnów

Post autor: fan ut »

Jak zwykle w Tarnowie po jakimś czasie gdy przyjdą lepsze czasy stwierdzą ,że pojemność stadionu jest za mała.Typowe myślenie aby dziś jakoś to będzie ,przecież w dzisiejszych czasach to pojemność stadionu powinna być przynajmniej na 15 tyś z możliwością rozbudowy. Wczasach gdy zdobywaliśmy mistrzostwo Polski było ponad 20tyś ludzi to gdzie pomieścić wszystkich gdyby sytuacja się powtórzyła :?: Wyjdzie jak zawsze mądry polak po szkodzie :)

ziggy
Posty: 1262
Rejestracja: 27 paź 2017, 16:58

Stadion Unii Tarnów

Post autor: ziggy »

Przestańcie się podniecać stadionem bo podobnie jak savage jestem gotów podjąć zakład że do następnych wyborów stadionu nie będzie.Mityczne 42 mil. przeszło na długi które ma miasto. Na zdrowy rozum dlatego w tym roku nie będzie przetargu bo nie ma kasy. Mając taką kasę rozpisuję przetarg i w dwa tygodnie mam firmę która zaprojektuje odwodnienie toru i pierwszy czy drugi wiraż i na jesieni startuję z pracami skoro aktualnie jest taka koncepcja.Miasto się zwija i nie stać go samodzielnie na tak duży wydatek ale mamy prezydenta który postanowił walczyć z legalnie wybraną władzą.To niech się zrzeknie mandatu kupi sobie hamak i leży do usranej śmierci pod sądem protestując na swój koszt.Przypomina mi to stary kawał gdy mrówka ze słoniem idąc przez most mówi słoniu ale tupiemy.A jak nie daj Boże zmieni się władza a my wybierzemy znowu nawiedzonego przygłupa który postanowi walczyć z władzą to wolę umrzeć niż doczekać czasów że Tarnów znów będzie liczył 60 tys. mieszkańców jak za mojej młodości. .PS.savage teraz mam wnuka i nie mam czasu ale jak wrócę 13 września bo muszę go odtranposortować to powrócimy do dyskusji.

dddsss
Posty: 28
Rejestracja: 26 sie 2009, 19:33
Lokalizacja: Tarnów

Stadion Unii Tarnów

Post autor: dddsss »

Mmmm

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Stadion Unii Tarnów

Post autor: savage »

dddsss pisze: 26 sie 2019, 16:44 Tymczasem... httpp://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/ta ... nwestycji/
Oczywiste, że stadionu nie będzie. Rząd przy*ebał podwyżki dla nauczycieli, a wspomoże finansowo tylko te samorządy, w których rządzą ludzie PiS. To klasyczna zagrywka, aby zdyskredytować rywali politycznych kosztem dobra mieszkańców danego rejonu... Bo przecież o to ostatnie to na pewno nikomu w tej grze nie chodzi od dawna.
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
Kibic UT
Posty: 4714
Rejestracja: 17 mar 2012, 0:13
Lokalizacja: Jaskółcze Gniazdo

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Kibic UT »

savage pisze: 26 sie 2019, 16:47
dddsss pisze: 26 sie 2019, 16:44 Tymczasem... httpp://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/ta ... nwestycji/
Oczywiste, że stadionu nie będzie. Rząd przy*ebał podwyżki dla nauczycieli, a wspomoże finansowo tylko te samorządy, w których rządzą ludzie PiS. To klasyczna zagrywka, aby zdyskredytować rywali politycznych kosztem dobra mieszkańców danego rejonu... Bo przecież o to ostatnie to na pewno nikomu w tej grze nie chodzi od dawna.
Nie ma pieniędzy to nie ma podwyżek co to jedyna kasta w Polsce i tak ku*** pracuja 18 godzin tygodniowo i wiecznie becza jak to maja źle,ale pisiory obiecały podwyżkę i ch** z tym że samorzady nie stać.
Wiara i przywiązanie tak nas wychowano i tak zostanie Unia Tarnów.

Awatar użytkownika
Greg-Tarnów
Posty: 3717
Rejestracja: 19 lut 2012, 0:55

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Greg-Tarnów »

dddsss pisze: 26 sie 2019, 16:44 Tymczasem... httpp://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/ta ... nwestycji/
Wszystko tonie w długach prócz Kościołów.Ta mafijna instytucja zawsze miała i ma się dobrze.
wąsaty roman czytam że zaciągnie kolejny kredyt na co się pytam ?
przecież w Tarnowie nic nie jest zrobione.Patologiczne miasto zero inwestycji,pracy,ciekawych perspektyw.
Nawet krakowskiej nie potrafili wyremontować,zabić się można na chodniku.A podwyżki dla darmozjadów nauczycieli to plucie w twarz pracującym Polakom.Remontu stadionu wiedziałem że nie będzie.Ciekawe co na to plakatowy robuś prawnik za darmo.Ten to dopiero dużo wywalczył dla Unii :lol:
Pozdrawiam
''To, co jest trudne, da się zrobić. To, co wydaje się niemożliwe, należy przynajmniej spróbować”.

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3267
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Stadion Unii Tarnów

Post autor: Yoda »

RoW pisze: 26 sie 2019, 17:16 A co to jest ta unia?
A klub z Małopolski :) Taki sam jak ten z hanysowa :) z zasranym kapitanem uryną

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 587
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Stadion Unii Tarnów

Post autor: the_naturat »

Myslałem o tym stadionie naszym nieszczęsnym. I przyszło mi coś takiego do głowy:
Nie znam się za bardzo na prawie administracyjnym. I o sposobie funkcjonowania samorządów też pewnie wyrocznią nie jestem więc niech mnie ktoś sprostuje jak źle mówię.
W 2016 r dr. Wardacki w jednym wywiadzie wposminał, że Grupa Azoty w postaci różnych podatków zostawia w kasie miasta 26 mln złotych. Zakładam, że w większości składa się na to podatek dochodowy i pewnie jakiś inny związany z ochroną środowiska czy coś w tym stylu. Czy w związku z tym Miasto jest zobowiązane przeznaczać te pieniądze również na ochronę środowiska czy mają "wolną rękę"?
Łódź wybudowała dla Orła stadion za chyba 50 baniek. Rozumiem, że Tarnów bida i kamieni kupa, piniondza ni ma. Ale skoro te 50 dużych baniek to kwota jakiej miasto teoretycznie nie ma, to czy z budżetu własnego nie może przeznaczyć 20 mln, kolejne 30 wziąć kredyt i spłacac go z pieniedzy, które w postaci podatków wpływają z Azotów?

wersja II
Miasto bierze kredyt na budowę stadionu. W ramach konkursu zostaje wyłoniona nazwa stadionu: Azoty Arena. Azoty zostają sponsorem nazwy stadionu i płacąc za nazwę... miasto spłaca kredyt (jest Tauron Arena, PGE Narodowy, Stadion Energa Gdańsk)

Wiem, trochę pewnie odpłynąłem. Ale ja przynajmniej miałem pomysł. w przeciwieństwie do prezesa S.

fan ut
Posty: 821
Rejestracja: 22 wrz 2018, 23:15

Stadion Unii Tarnów

Post autor: fan ut »

Miasto bierze kredyt na budowę stadionu. W ramach konkursu zostaje wyłoniona nazwa stadionu: Azoty Arena. Azoty zostają sponsorem nazwy stadionu i płacąc za nazwę... miasto spłaca kredyt (jest Tauron Arena, PGE Narodowy, Stadion Energa Gdańsk)

W sumie to ciekawy pomysł z tą nazwą Azoty Arena warty szerszej dyskusji na linii miasto Azoty i zarząd z prezesem na czele ;)

Awatar użytkownika
lolek69
Posty: 841
Rejestracja: 26 wrz 2010, 23:54
Lokalizacja: Tarnów

Stadion Unii Tarnów

Post autor: lolek69 »

Przypuszczam, że i tak miastu nie zależy i nie dojdzie w ogóle do takiej rozmowy. Zabić to miasto dechami i tyle. Bo po co coś zrobić? Na nic nigdy nie ma pieniędzy, a pieniądze które dostaje miasto w budżecie na kilka lat..nie wiem rozpływają się, bo na dobrą sprawę nic nie jest zrobione tak jak być powinno. To gdzie ta kasa ? W klubie za ciekawie nie jest, ale na pewno nowy stadion zmieniłby dużo i klub już nie miałby się czym tłumaczyć.
~Mogłem wybrać wiele dróg, wybrałem te barwy, ten klub ! ! ~

Awatar użytkownika
savage
Moderator
Posty: 6750
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Mościce

Stadion Unii Tarnów

Post autor: savage »

Aby miasto mogło spłacić kredyt na budowę stadionu pieniędzmi za logo w nazwie, to musieliby podpisać umowę zgodnie z którą Azoty płaciłyby za tą nazwę +/- 500 tys. zł miesięcznie. Realne?
Z twarzy podobny zupełnie do nikogo.

Awatar użytkownika
the_naturat
Posty: 587
Rejestracja: 31 sie 2015, 15:26

Stadion Unii Tarnów

Post autor: the_naturat »

500tys zł x 12 miesiecy to masz 6 baniek w skali roku. Mało realne. Ale 1-2 bańki w skali roku byłyby bardziej realne. Niech to będzie nawet kosztem puli przeznaczonej na sponsoring klubu. Spadnie nam z 4 do 3 mln. Prezes będzie miał większą motywację do szukania innych sponsorów żeby pokryć braki. Ale za to będzie miał tą kartę przetargową w postaci nowego stadionu.
Jest to ciężki temat. Bo musiały by się dogadać 3 strony. GA, Rada Nadzorcza i miasto, które musiało by wziąć na swoje barki długoterminowy kredyt. Oczywiscie nie mam tu w planach kredytu na 50mln. Tak jak pisałem wcześniej, część kosztów pokrywa miasto, powiedzmy 50% a drugie 50% to kredyt i spłata z nazwy.
Proszę też nie traktować moich wypocin jako prawdę objawioną i jedyną słuszną drogę. Bardziej jak pomysł burzy mózgów do rozwinięcia i negocjacji. Mimo wszystko lepiej pomysł taki niż żaden, albo postawa "madkowa" - "dej mnie 150 mln na stadion bo mi się należy" ;)

peter_griffin
Posty: 713
Rejestracja: 02 maja 2016, 11:03

Stadion Unii Tarnów

Post autor: peter_griffin »

fan ut pisze: 26 sie 2019, 23:12 Miasto bierze kredyt na budowę stadionu. W ramach konkursu zostaje wyłoniona nazwa stadionu: Azoty Arena. Azoty zostają sponsorem nazwy stadionu i płacąc za nazwę... miasto spłaca kredyt (jest Tauron Arena, PGE Narodowy, Stadion Energa Gdańsk)
Pomyślmy co łączy te wszystkie firmy .... Tak, to spółki skarbu państwa. W ten sposób można pokazać, że hala/stadion zarabia na siebie. Tyle tylko, że owieczki nie dokładają bezpośrednio z podatków, tylko w rachunku za prąd.

ODPOWIEDZ