Obrazek

Turnieje indywidualne

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu
Awatar użytkownika
kaka
Administrator
Posty: 3134
Rejestracja: 20 lip 2009, 22:40

Turnieje indywidualne

Post autor: kaka »

Pierwszy który nas czeka to ten w Krakowie, oby był to początek wielkiego powrotu Wandy na żużlową mapę Polski :-)

Uczestnicy krakowskiego turnieju:
Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
Adam Skórnicki (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
Sebastian Ułamek (Unia Tarnów)
Emil Sayfudinov (Polonia Bydgoszcz)
Denis Sayfutdinov (Orzeł Łódź)
Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław)
Alan Marcinkowski (Kolejarz Rawicz)
Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
Grzegorz Knapp (GTŻ Grudziądz)
Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
Adam Pawliczek (RKM ROW Rybnik)
Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra
Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów)
Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
Ryan Sullivan (Unibax Toruń)

Awatar użytkownika
maly1965
Posty: 5280
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: maly1965 »

Jestem pewien zev na tym turnieju beda "tlumy" .Raz ze obsada bardzo dobra , zyczylbym sobie takiego turnieju na zakonczeniae sezonu u nas.Dwa znam wiele osob z Krakowa ktore juz sie "sadza" na te zawody a i duzo Moich znajomych z Tarnowa wybiera sie na te zawody.
A na koniec Nasza polska mentalnosc jak cos jest za free to TRZA ISC>!!!
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

Awatar użytkownika
djwds
Posty: 1504
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:09
Lokalizacja: Zawada

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: djwds »

Zgadzam się. Na tym turnieju bedzie masa ludzi. Na początek ze wzgledu ze jest to za free. Po drugie jest to pierwsy turniej w krakowie od wielu lat wiec kibice z tego miasta zobaczą to na własne oczy. Starsi kibice pamietający czasy wandy krakow tez przyjda aby to zobaczyć. Z tarnowa bedzie także dużo osób gdyż jest blisko. Moim zdaniem turniej bedzie udany.

DeCo
Posty: 574
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: DeCo »

Ja też rozważam możliwość udania się na te zawody do Krakowa. Obsada wyborowa ponad to w turnieju biorą udział nasze Jaskółki. Więc emocji nie zabraknie.

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3263
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Yoda »

Szkoda że nie wzięli Darka Fijałkowskiego. W końcu to wychowanek (chyba).
A na pewno by trochę punktów zrobił.

HaYpaYs
Posty: 216
Rejestracja: 22 lip 2009, 21:14
Lokalizacja: mam wiedzieć

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: HaYpaYs »

Yoda pisze:Szkoda że nie wzięli Darka Fijałkowskiego. W końcu to wychowanek (chyba).
A na pewno by trochę punktów zrobił.
Tak to jest ich wychowanek , ale czy on nie zakończył kariery?
Today, Tomorrow, Always

Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 3263
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:56
Lokalizacja: Będzin

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Yoda »

Zakończył, ale ukłon w jego stronę mogliby zrobić. Przecież na pożegnaniu Tośka w Tarnowie Mirek Cierniak tez jechał a z tego co mi wiadomo też już nie jeździł.
Szkoda. No ale to nie my wybieramy stawkę zawodów :)

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Lizard King »

Poznan tez zaczynal od takiego turnieju i zuzel zakorzenil sie u niech, oby tak samo bylo w Krakowie
jedno pytanko: czy rekordzista toru nadal jest Darkin, czy tez moze po tych zabiegach na torze Krakow czeka na nowego rekordziste?
dobrze by bylo takze, gdyby ten turniej zgoscil na stale, tzn z czasem na pewno wprowadzono by sprzedaz biletow, ale taki turniej w Krakowie moglby zalapac, zwlaszcza, ze miasto duze i mialo by kolejna atrakcje...

DeCo
Posty: 574
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: DeCo »

Paweł Hlib zastąpi Denisa Sayfutdinova w niedzielnym Turnieju z Okazji 60-lecia Nowej Huty. Rosjanin nie uzyskał wymaganych dokumentów na przyjazd do Polski, stąd jego absencja w tych zawodach.

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2545
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: ams92 »

Kurde, na pewno za sprawą Hliba będzie mniej emocji albo i w ogóle, ale najważniejsze, że pojadą tam nasi jeźdźcy :)
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

WaRN
Posty: 279
Rejestracja: 26 lip 2009, 13:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: WaRN »

Wydaje mi sie że "Hlipek" potrafi walczyć, i o emocje z jego strony powinniśmy być spokojni...już jeden Rusek harpagan jest, i wystarczy, to ma byc turniej a nie MASAKRA :)

Awatar użytkownika
maly1965
Posty: 5280
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: maly1965 »

Lizard King pisze:jedno pytanko: czy rekordzista toru nadal jest Darkin, czy tez moze po tych zabiegach na torze Krakow czeka na nowego rekordziste?
Oni tam poszerzali tor na lukach zeby zrobic miejsce na dmuchane bandy wiec mysle ze tor czeka na noweo rekordziste.
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

DeCo
Posty: 574
Rejestracja: 22 lip 2009, 22:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: DeCo »

A oto lista startowa Krakowskiego turnieju:

1.Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
2.Emil Sayfutdinow (Polonia Bydgoszcz
3.Sebastian Ułamek (Unia Tarnów)
4.Grzegorz Knapp (GTŻ Grudziądz)
5.Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
6.Adam Skórnicki (LOTOS Gdańsk)
7.Ryan Sullivan (Unibax Toruń)
8.Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)
9.Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław)
10.Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
11.Adam Pawliczek (RKM ROW Rybnik)
12.Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz)
13.Paweł Hlib (RKM ROW Rybnik)
14.Szymon Kiełbasa (Unia Tarnów)
15.Alan Marcinkowski (Kolejarz Rawicz)
16.Adrian Miedziński (Unibax Toruń)

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Lizard King »

no to Krakow bedzie mial turniej jak sie patrzy, krakusy przyjda chocby na samego Golloba
mielismy swojego czasu goscia z Krakowa, moze on nam powie jak nastroje wsrod kibicow Wandy przed tym turniejem? czy jest zainterseowanie? bo plakaty moga sobie wisiec, szkda, zeby tyle wysilku poszlo na marne, skoro jest to szansa na odrodzenie sie speedwaya pod Wawelem

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2545
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: ams92 »

Lizard King pisze:czy jest zainterseowanie?
Wejdź sobie na oficjalną stronę turnieju i poczytaj tamtejsze komentarze. Ludzie cieszą się jak dzieci, co jest chyba zrozumiałe. Zarówno Ci którym odebrano przyjemność oglądania swojej kochanej Wandy, jak i Ci którzy po prostu chodzą na żużel, by poczuć metanol i przez ostatnie lata musieli jeździć do Tarnowa, bo nigdzie bliżej czarnego sportu nie było. Mam nadzieję, że klub pójdzie do przodu i żużel do Krakowa wróci na dobre.

http://www.60latnowejhuty.espeedway.pl/index.php
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: WaluS »

A mnie się jednak wydaje że ten turniej w Krakowie jest trochę za mało rozreklamowany. I nie piszę dlatego że mi się tak wydaje.
Po prostu w dwóch ostatnich dniach spędziłem trochę czasu w Krakowie /służbowo/ i pytając znajomych, którzy interesują się sportem, czy wybierają się w niedzielę na "Wandę".
Jakie było ich zdziwienie gdy im powiedziałem o tym turnieju i obsadzie. Niby początkowo wybierali się na ten turniej, ale emocje opadały gdy przeanalizowali że na niedzielę mają już inne wcześniej zaplanowane wyjazdy.
Czyli jeżeli by wcześniej wiedzieli to i plany byłyby inne. Zaznaczam że nie były to przypadkowe osoby, tylko takie których interesuje ten sport i często rozmawiamy na temat naszej Unii.

I jeszcze jedna wiadomość odnośnie turnieju, program zawodów po 8 zł.
Jeżeli pojadę, to z czystym sumieniem dam 8 zł za program tymbardziej że wstęp za free.
Tak jednak myślę że mogli zrobić wstęp za symboliczną piątkę. Zawsze trochę grosza na początek by wpadło bo ludzie jednak dopiszą.

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Lizard King »

no wlasnie Walus odpowiedzial na moje pytanie....
chodzilo mi o to czyw Krakowie sie zyje tem turniejem
wiem, ze Krakow to duze miasto i ma inne wydarzenia niz zuzel, ale taki turniej to sporo wydarzenie, gdziekolwiek by sie nie odbywal
czy slyszy sie o tym w radiu, tv i innych mediach czy sa tylko porozwieszane plakaty i zjada sie ludzie z poza Krk ktorzy to pamietaj zuzel, ale maja za daleko do Tarnowa zeby jezdzic regularnie i wreszcie moga sobie poogladac, czy tez bedzie to jakies wydarzenie, na ktore miasto czeka?....

Awatar użytkownika
ams92
Posty: 2545
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: Nagawczyna/Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: ams92 »

Mówicie tak jakby to tylko Kraków miałby być zainteresowanym tym turniejem. To jeszcze nie jest 100% reaktywacja Wandy, tylko turniej, który może być zaledwie dobrym prognostykiem na przyszłość. Moim zdaniem "stadion" wypełni się po brzegi, bo ludzie w Krakowie i w okolicach są tego spragnieni. Wiadomo, że żużel nie jest tam tak popularny jak np piłka nożna, jednak ludność Krakowa to prawie 800 tysięcy ludności i to, że jacyś znajomi się nie wybierają na te zawody, nie znaczy, że frekwencja będzie mała. Pożyjemy zobaczymy.
http://www.mapawkieszeni.pl - Strona dla pasjonatów wycieczek, zwiedzania, górskich wędrówek.

Awatar użytkownika
WaluS
Posty: 4474
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: WaluS »

ams92 pisze:... jednak ludność Krakowa to prawie 800 tysięcy ludności i to, że jacyś znajomi się nie wybierają na te zawody, nie znaczy, że frekwencja będzie mała. Pożyjemy zobaczymy.
Nie wiem gdzie przeczytałeś że przez to nie będzie frekwencji na tych zawodach :?:
Tym wpisem chciałem uzmysłowić że w samym Krakowie ten turniej jest słabo rozpropagowany, a nie żeby ktoś doszukiwał się drugiego dna.
I nie były to osoby przypadkowe tylko takie, które interesowały i interesują się tym sportem wybierając się od wielkiego dzwonu do Tarnowa na ciekawe spotkania, nie wiedząc że pod nose szykuje się świetny turniej.
A to że z nimi na ten temat rozmawiałem to przez to żeby mi zajęli dobre miejsca bo też się małą grupką wybieram, a tu niestety będę zdany sam na siebie.
Ot i o to tylko chodziło, a frekwencja zapewne będzie wysoka i obawiam sie że miejsce siedzące trudno będzie zdobyć przyjeżdżając na godzinę przed zawodami, ze względu na małą ilość tych miejsc. No chyba że pogoda nie dopisze. :evil:

siole
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2009, 11:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: siole »

Wg. mnie trochę ludzi powinno przyjśc wczoraj widziałem dosyc sporo plakatów . W każdym razie w samej Hucie jest ich sporo i nie można narzekac. A co do reszty miasta to nie wiem , ale licze na to że ludzi będzie dosyc sporo . Dawniej potrafiło przyjśc te 2-3 tys. ludzi więc może i teraz się uda.

DeVil162
Posty: 448
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Dąbrowa Tar.

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: DeVil162 »

siole pisze:Dawniej potrafiło przyjśc te 2-3 tys. ludzi więc może i teraz się uda.
na pewno na taki turniej przyjdzie o wiele więcej osób , bo w stawce jest Gollob i kilku innych czołowych polskich zawodników ;) o frekwencję bym się nie martwił bo stawiam że około 5-7 tyś ludzi będzie

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Lizard King »

a wlasnie o pana Siole mi chodzilo :)
no tak, plakaty, ale Krakow ma swoj odzial telewizji regionalnej i radia, czy tam tez sa jakies reklamy? niby w Tarnowie tez sa, ale u nas jeszcze taki turniej nie zagoscil (przynajmniej dawno nie bylo)
i Siole.... czekamy na zdjecia i relacje

siole
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2009, 11:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: siole »

Zdjęcia i relacja będą na pewno :) o to sie nie martwcie .
a co do reklam w radiu to nie słyszałem ale patronem jest rmf maxx więc może tam coś leci.

Awatar użytkownika
maly1965
Posty: 5280
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: maly1965 »

Ja tam o frekfencje jestem dziwnie spokojny , wbrew pozorom , w Krakowie jest dosc sporo kibicow speewaya.
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lizard King
Posty: 1414
Rejestracja: 22 lip 2009, 19:01
Lokalizacja: Ilkeston/Derby

Re: Turnieje indywidualne

Post autor: Lizard King »

a o co tak dokladnie beda sie scigac zawodnicy? czy wiadomo jakie sa nagrody za zajecie miejsc w czolowce? bo chyba nie beda sie scigac o jakis wielki kubek okreslany mianem Pucharem Nowej Huty czy jakos tak....

ODPOWIEDZ