Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Uwagi, problemy i propozycje prosimy zgłaszać tutaj.

II liga

Speedway w tarnowskim jak i światowym wydaniu.
Awatar użytkownika
Lizard King

II liga

Post autor: Lizard King » 16 sie 2009, 21:28

pogadajmy o drugiej lidze, gdzie mamy sopro znajomych
na pierwszy rzut cos o meczu Lublina z Krosnem: po pierwsze Klimek, wiem, ze sa tu osoby ktore wezma go pod obrone, ale mimo wszystko wydaje mi sie nieco zmarnowanym talentem (choc jeszcze mozna z niego cos zrobic),
myslalem tez ze Chromik bedzie jezdzil nieco lepiej, a zawzwyczaj jest srednio, no coz gdyby mial Krzysztofa Bebena u swego boku :)
a co wegrzy robia z Opolem? i Zielu cale dwa punkty, no, no...ale przynajmniej jezdzi, myslalem, ze to oleje, ale jeszcze sie stara....
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Lizard King, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
d-jarek

Re: II Liga

Post autor: d-jarek » 16 sie 2009, 22:20

Lizard King pisze:po pierwsze Klimek, wiem, ze sa tu osoby ktore wezma go pod obrone, ale mimo wszystko wydaje mi sie nieco zmarnowanym talentem (choc jeszcze mozna z niego cos zrobic)
Jestem podobnego zdania. Niestety zawirowania w lubelskim żużlu sporo zahamowały jego rozwój, bo początki na torach miał imponujące i napawały wielkim optymizmem.

Dzisiaj gospodarze znokautowali rywali, ale można było się tego spodziewać. Miskolc u siebie jest nieobliczalny i potwierdził, że porażka w pierwszym meczy była niczym szczególnym. Zielu 2 pkt, ale na swoim partnerze więc nic wielkiego. Egzekucja Piły też planowa, Łódź zmierza do 1.ligi - komplet Staszka, ale z takimi rywalami inaczej być nie mogło. Lublin też mocny u siebie (Rempały dobrze) i pewnie odrobił małą stratę z Krosna.

Pytek

Re: II liga

Post autor: Pytek » 17 sie 2009, 5:22

d-jarek pisze:Lizard King napisał/a:
po pierwsze Klimek, wiem, ze sa tu osoby ktore wezma go pod obrone, ale mimo wszystko wydaje mi sie nieco zmarnowanym talentem (choc jeszcze mozna z niego cos zrobic)

Jestem podobnego zdania. Niestety zawirowania w lubelskim żużlu sporo zahamowały jego rozwój, bo początki na torach miał imponujące i napawały wielkim optymizmem.

To nie klopoty lubelskiego zuzla pokomplikowaly kariere Klimka, lecz ojciec zawodnika, ktory obwozil go jak malpe w cyrku i chcial od razu zarobic na nim miliony. Byly kluby widzace u siebie niewatpliwie utalentowanego Klimka, ale oczekiwania finansowe tatusia szybciutko konczyly negocjacje. A co oznacza stracony sezon mlodego zawodnika widac w tym przypadku az nadto.

Awatar użytkownika
d-jarek

Post autor: d-jarek » 17 sie 2009, 16:45

Pytek pisze:To nie klopoty lubelskiego zuzla pokomplikowaly kariere Klimka, lecz ojciec zawodnika
Ojciec owszem swoją drogą chciał dużych pieniędzy (chyba jako rekompensata tego co sam włożył w syna), ale nie powiesz, że upadek żuzla w Lublinie nie wpłynął na jego rozwój. Nawet na upartego jeżdżąc w Lublinie mógł rozwinąć się bardziej niż siedząc w domu i czekając na powrót żuzla w mieście.

Pytek

Post autor: Pytek » 17 sie 2009, 17:28

W ten sposob mozna winic rowniez globalne ocieplenie. Mogl rozwijac sie w innym, lepszym klubie, ale zabraklo zdrowego rozsadku. Ojciec zawodnika uznal, ze ma mistrza swiata i tak chcial kasowac za jego wystepy. Wiem, ze Rzeszow proponowal mu bardzo dobre warunki i do tego mialby blisko do Lublina, ale tatus wybral dla syna zuzlowy niebyt. Szkoda.

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 30 sie 2009, 19:04

ciekawy mecz musial byc w Lublinie, gdzie dopiero ostatni bieg zdecydowal o wyniku, zawiodl Tomek Rempala, ale brat nadrobil
za to mecz Krosna z Lodzia....Krosno dobrze zaczelo, ale polegli i to to sromotnie, do sukcesu Orla spory wklad wlozyl Staszek Burza, za to Simon Gustaffson....dwa rekordy toru, obserwujcie go....

zagar

Post autor: zagar » 30 sie 2009, 19:07

Simon Gustafsson będzie nie do wyciągnięcia z Łodzi w sytuacji kiedy Orzeł awansuje do 1 ligi.

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 30 sie 2009, 19:24

zagar pisze:Simon Gustafsson będzie nie do wyciągnięcia z Łodzi w sytuacji kiedy Orzeł awansuje do 1 ligi.
o ile pan Skrzydlewski wyrazi chec sponsorowania druzyny nadal, bo z tym moze byc roznie, miasto za bardzo sie tam nie przyklada

zagar

Post autor: zagar » 30 sie 2009, 21:27

No tak pan Skrzydlewski wypowiadał się że może się wycofać po ewentualnym awansie ale trochę nie rozumiem jego toku rozumowania.
Po co wkładać kasę w drużynę awansującą ligę wyżej a później się ze sponsoringu wycofywać, przez co drużyna leci z hukiem w następnym sezonie.

rekord_toru

Post autor: rekord_toru » 30 sie 2009, 21:35

Lizard King pisze:za to mecz Krosna z Lodzia....Krosno dobrze zaczelo, ale polegli i to to sromotnie, do sukcesu Orla spory wklad wlozyl Staszek Burza, za to Simon Gustaffson....dwa rekordy toru, obserwujcie go....
Trudno wygrać 1,5 zawodnika, czy raczej taką ilością z jeżdżącym sprzętem. Co do Simona, to cóż... nie od dzisiaj wiadomo, że jest całkiem dobry ;)

Pytek

Post autor: Pytek » 30 sie 2009, 23:41

zagar pisze:No tak pan Skrzydlewski wypowiadał się że może się wycofać po ewentualnym awansie ale trochę nie rozumiem jego toku rozumowania.
Po co wkładać kasę w drużynę awansującą ligę wyżej a później się ze sponsoringu wycofywać, przez co drużyna leci z hukiem w następnym sezonie.
Po pierwsze swojego rodzaju straszak na wladze miejskie, a po drugie budzet w I lidze musi byc znacznie wiekszy i moze p. Skrzydlewski zdaje sobie sprawe, ze sam nie podola. Od kilku lat sam pcha ten wozek i teraz, kiedy zdaje sie, ze dopnie swego trzeba bedzie pomyslec o wzmocnieniu finansow klubu.

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 31 sie 2009, 9:48

zwlaszcza, ze juz ostatnio bylo o tym glosno, ze miasto da mniej pieniedzy niz zadeklarowalo wczesniej, no coz, Lodz to takie miasto ktore zyje pilka, ale w obliczu coraz lepszych wynikow w zuzlu powinni cos z tym zrobic, w jednym z wywiadow pan Skrzydlewski mowil, ze jego klub dostaje mniej pieniedzy niz inne dyscypliny znacznie mniej popularne, chyba wymienil lekkoatletyke czy szermierke, ale moge sie mylic....

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Post autor: kaka » 31 sie 2009, 12:24

Lizard King obserwuje Simona już nie od wczoraj. Wspaniały młody zawodnik. Przypatrzcie się chociażby też na Szwecję i Anglię. W Elitserien ma lepszą średnią niż młody Janowski czy też nasz Kołodziej. Na wyspach jest jeszcze lepiej, jest jednym z liderów Eastbourne i wykręconą średnią ma na prawdę wysoką. I co najważniejsze ten 19 latek ma przy sobie świetnie znanego nam ojca który odpowiednio kieruje jego karierą.

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 31 sie 2009, 14:38

tak, tak wiem....nie odkrylem go dzieki temu meczowi, juz wczesniej dalo sie zauwazyc jego wyniki, tym razem zwrocilem uwage na niego poniewaz wykreil komplet...fakt Henka doskonale pilnuje syna juz od najmlodszych lat przygotowywal go do takich wlasnie wystepow na torze....o ile jednk obserwuje go w lidze (co prawda tylko w polskiej) to mniej slysze o jego sukcesach inwidualnych...

Awatar użytkownika
d-jarek

Post autor: d-jarek » 11 wrz 2009, 20:24

Może wreszcie zadebiutuje Paweł Baran, jeśli pojedzie pewnie wielkiego wyniku nie można się spodziewać, ale zawsze to dobra wiadomość jak nasi wychowankowie znajdują miejsce w składach meczowych:

W niedzielę rozegrane zostanie pierwsze spotkanie o trzecie miejsce w II lidze pomiędzy KSM-em Krosno a KMŻ-em Redstar Lublin. Być może w tym meczu w barwach "Koziołków" zadebiutuje Paweł Baran. Jest to związane z faktem, iż tego dnia do Krosna nie będą mogli przyjechać bracia Messingowie oraz Lubos Tomicek. Niepewny jest też start Jacka Rempały.
- "Nie wiadomo czy wystąpi Jacek Rempała. Jeżeli go zabraknie, to szansę debiutu otrzyma Paweł Baran." - informuje Dariusz Sprawka, dyrektor KMŻ.

http://www.przegladzuzlowy.pl/2009.09.1 ... rana#start

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 11 wrz 2009, 21:21

oj oj oj...chyba wiele sobie obiecywac nie mozna, wszyscy widzielismy jak ostatnio Bajer pojechal po dluzszej przerwie....Bajer to Bajer a Baran to Baran, tak, wiem, ale ...
chyba ostatnio ktos pisal cos o tym ze Pawel dal sobie spokoj z zuzlem, ze pracuje w jakies hurtowni czy cos takiego....
"Jebać rzeszów"-Paulo Cohelo

HaYpaYs

Post autor: HaYpaYs » 13 wrz 2009, 18:51

Nasi Znajomi w Lublinie ,

1. Tomasz Rempała (3,d,3) 6
2. Paweł Baran (0,-,1) 1
3. Jacek Rempała (3,1,d,1) 5

no szkoda ze sie zakonczyl mecz w Krośnie ciekawe jakby dalej Paweł pojechał
Today, Tomorrow, Always

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 13 wrz 2009, 19:01

za to w Krosnie podziekowali Bajerowi i jak szybko sie pojawil tak szybko zniknal, no i dobrze....
Pawel, no coz, ciezko powiedziec co moglby osiagnac a czego nie w tym meczu, wogole jestem zaskoczony, ze nie dal sobie spokoju z zuzlem,
jeszcze inni nasi znajomi jezdzili w drugiej lidze: Burza i Darkin....

HaYpaYs

Post autor: HaYpaYs » 13 wrz 2009, 19:36

Lizard King pisze: jeszcze inni nasi znajomi jezdzili w drugiej lidze: Burza i Darkin....
No tak ale o ile pamietam to sie mecze zakonczyly po napisaniu mojego posta , no ale spoko

Stanisław Burza (3,2,0,2,0) 7
Siergiej Darkin (0) 0

wracając do Pawła Barana to w Relacji SF napisano takie cos : Warto również odnotować, że pozytywne wrażenie po sobie pozostawił Paweł Baran, dla którego były to dopiero drugie zawody w tym sezonie. Wychowanek tarnowskiej Unii w swoim drugim starcie do ostatnich metrów walczył o drugie miejsce z Janem Jarosem i niewiele mu zabrakło, aby wyprzedzić Czecha.
Today, Tomorrow, Always

Awatar użytkownika
d-jarek

Post autor: d-jarek » 14 wrz 2009, 17:21

Trzeba trzymać kciuki za drużynę Stacha bo jak mówi Skrzydlewski:
Jeśli nie awansujemy bezpośrednio, to z góry zaznaczam, że zrezygnujemy ze spotkań barażowych z KM Ostrów, bo nie mamy w nich szans. Jazda w tych meczach nie ma więc sensu
Dziwi mnie takie podejście. W końcu po coś był pisany regulamin, woli zapłacić karę (bo pewnie jakaś jest) niż spróbować sportowej walki.

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Post autor: kaka » 14 wrz 2009, 17:54

Nie wiem czemu Skrzydlewski jest takim pesymistą. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam, żeby Orzeł nie odrobił 10 punktowej straty z meczu wyjazdowego do Miszkolca. Węgrzy nie błyszczą na wyjazdach, a w Łodzi bardzo mocni są Burza, Dym i Franków, tacy pewniacy na przynajmniej 10 punktów. Ciężko powiedzieć jak pojedzie Simon po tej kontuzji, w pierwszym meczu się nie popisał, ale myślę, że u siebie da sobie młodziak spokojnie rade. Dodając do tego wszystkiego Piaszczyńskiego który świetnie sobie radzi na swoim torze nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż bezpośredni awans Łodzi do 1 ligi. A jest jeszcze Denis, Zdenek Simota czy też Henka. Nie chce kolejnej nie polskiej drużyny w 1 lidze. Trzymajmy kciuki więc za Stacha i jego team :-)

Awatar użytkownika
Lizard King

Post autor: Lizard King » 14 wrz 2009, 18:38

Skrzydlewski jest chyba zmeczony zuzlem, do ktorego wepchnela go jego corka i zostawila na pozycji prezesa i teraz to ciagnie szukajac jedynie jakiegos powodu, zeby to rzucic w pizdu...
choc z drugiej strony nie dziwie mu sie, miasto daje mu jakies grosze i wszystko zostaje na jego glowie,
zawsze moze zrobic jak pan Rolnicki, zalozyc swoja druzyne na swoim stadionie :)

Awatar użytkownika
kaka
Administrator

Post autor: kaka » 28 wrz 2009, 14:22

Nie wiem jak wy, ale jak wczoraj na meczu usłyszałem od spikera, że Łódź przegrała dwumecz z Miszkolcem to się załamałem. Byłem pewny, że Orły sobie poradzą. W pierwszej lidze będziemy mieli już dwa zespoły spoza naszego kraju. Jak dla mnie jest to porażka polskiego żużla. Strasznie szkoda mi kibiców z Łodzi, wczoraj na meczu było ich na trybunach siedem i pół tysiąca! Jak dla mnie świetna frekwencja w drugiej lidze. Widać, że to miasto ma potencjał. A kto wie co teraz będzie po porażce? Co dalej z głównym sponsorem klubu? Skrzydlewski przed meczem zapowiadał, że nie przystąpi do barażu z Ostrowem, może kolejnym krokiem będzie zamknięcie swojego konta bankowego?

Awatar użytkownika
ams92

Post autor: ams92 » 28 wrz 2009, 14:42

A czy oni nie jadą jeszcze barażu ? Z Ostrowem?
"Blue tomorrow" - Widząc świat na niebiesko.

http://www.sportowymagazyn.pl

Awatar użytkownika
maly1965

Post autor: maly1965 » 28 wrz 2009, 14:47

ams92 pisze:A czy oni nie jadą jeszcze barażu ? Z Ostrowem?
Tak jak pisal kolega powyzej zawodnicy Orla mieli zapowiedziane ze jesli nie bedzie bezposredniego awasu to rezygnuja z barazy.To znaczy Klan Skrzydlewskich.
Bracia R. rece precz od Unii.
-
http://okiem-malego.blogspot.com

ODPOWIEDZ